Vítejte na Ne akné!

Rady, tipy a návody, jak na akné a jak získat čistou pleť, abyste se cítili a byli v pohodě. – Ne akné!

Ne akné je určeno právě pro vás, pokud:

  • jste vždycky tak nějak bojovali s akné a doufali jste, že až „budete velcí“, tak samo odezní…. a ono se to nestalo.
  • máte pocit, že jste vyzkoušeli už úplně všechno a mazali jste si obličej vším možným, ale nedocílili jste žádné větší změny.
  • si ráno se strachem ohmatáváte nebo prohlížíte obličej, abyste zjistili, kde zas co roste.
  • nechcete používat make-up jen proto, že prostě musíte, aby se na vás vůbec dalo koukat, ale jen proto, že chcete.
  • chcete zjistit, jak na akné.

Co na Ne akné najdete?

Věřím, že akné není jen projev kůže, ale vypovídá o celkovém stavu těla (a podle některých i duše). Proto na Ne akné najdete příspěvky týkající se péče o pleť, vhodných produktů, ale také informace o tom, co jíst a co dělat a čemu se naopak vyhnout.

V blogu chci psát o tom, jak na akné a zdokumentovat svoji cestu k čisté pleti. Budu s vámi proto pravidelně sdílet i svoje dojmy, stav pleti a podobně.

 

Proč byste mi měli věřit?

Abych vše uvedla na pravou míru – nejsem lékař, kosmetička, výživový poradce ani žádný jiný vystudovaný odborník na péči o pleť a stravování.

Co mě tedy opravňuje k tomu, abych vám radila, jak na akné? Akné řeším už přes 15 let. Zatím jsem vyzkoušela všechno možné, od běžné kosmetiky z drogerie, přes speciální kosmetiku z lékárny, až po antibiotika a další léky jako Roaccutane, Zineryt, Eryfluid, Skinoren, Differine.  Ale vždycky jen s dočasným efektem.

Nicméně věřím tomu, že je možné se akné zbavit přírodní cestou. Chci s vámi sdílet svoje poznatky o tom, co funguje u mě, co se mi osvědčilo, jakým chybám se vyhnout. Budu svým vlastním (i vaším) pokusným králíkem a sdílet s vámi svoje zkušenosti. Mým cílem je na základě svých poznatků vytvořit ucelený plán boje proti akné krok za krokem a pomoct tak ostatním lidem na jejich cestě k zdravé pleti.

Můj akné příběh – aneb jak jsem se dostala k Ne akné

Akné jsem začala řešit asi jako většina z nás v pubertě, to znamená před přibližně 15 lety. Tu a tam se mi udělal nějaký pupínek, hlavně na bradě a na čele. Byla jsem z toho vždycky zoufalá, ale říkala jsem si, že to tak mají i ostatní. Začala jsem tedy stejně jako ostatní chodit na kožní a patlat se mastičkami, gely a roztoky. Ale ejhle, ostatním beďary mizely, a mě se tvrdošíjně držely.

Používala jsem všechny možné léky a speciální péči o problematickou pleť z lékárny, ale bez většího efektu. Až jsem nakonec skončila u antibiotik a Roaccutanu, což je celkem drastický lék, jehož seznam vedlejších účinků by vydal na vlastní knižní publikaci o několika svazcích. Po tom mi pupínky zmizely asi na nejdelší dobu – půl roku, než se znovu ohlásily. A od té doby jsme spolu tak nějak žili (teď už vím, že jen beďary nabíraly sílu na další útok).

Pak se v mých 29 letech akné splašilo a vyrašilo všude po obličeji, zádech a dekoltu. Naivně jsem doufala, že to zase odezní, absolvovala jsem známé kolečko kosmetika, kožní, lékárna, ale nic.

V tu chvíli jsem si řekla, že když se nemůžu akné zbavit standardní západní cestou, že se zkusím podívat, co o něm říkají a jak ho léčí čínská medicína a ájurvéda. Začala jsem se dostávat k zajímavým a užitečným informacím a radám, které jsem se rozhodla na sobě vyzkoušet s nadějí a vírou, že přijdu na recept, jak se zbavit akné. A tento recept pak budu moct sdílet s ostatními stejně „postiženými“, aby jejich cesta k normální pleti byla co možná nejkratší a nejjednodušší. Všechny užitečné informace, na které narazím, vám chci zpřístupnit prostřednistvím Ne akné. Z vlastní zkušenosti vím, že akné má silný dopad na psychiku a na sebevědomí. Chci, abyste se cítili v pohodě, zdravě a krásně! A doufám, že vám k tomu Ne akné pomůže.

 

Něco víc o mně

Blog Ne akné píšu střídavě z Prahy a z Budapešti. Nedávno jsem skončila se svojí dosavadní prací v marketingu v poradenské firmě a přestěhovala jsem se s manželem za prací do Maďarska. Většinu času se zabývám překlady a ve volném čase píšu tento blog, čtu a kreslím.

 

Kde začít

Pokud jste na Ne akné poprvé a nevíte, kde začít, pak vám doporučuju stránku Začněte zde, kde najdete odkazy na základní články a z nich se pak už můžete pročíst dál.

Pin It on Pinterest