Ne akné Kateřina Blaško
Ne akné

Tento blog je určen právě vám, pokud:

  • jste už od puberty bojovali s akné a doufali jste, že až „budete velcí“, tak samo odezní…. a ono se to nestalo.
  • máte pocit, že jste vyzkoušeli už úplně všechno, ale nedocílili jste žádné větší změny. Akné se vám stále vrací, ať se snažíte sebevíc.
  • už jste vzdali chodit na kožní, protože dostáváte dokola stále stejné léky, které nepomáhají.
  • už začínáte být z věčného boje s akné unavení a zoufalí.
  • si ráno se strachem ohmatáváte nebo prohlížíte obličej, abyste zjistili, kde zas co roste.
  • nechcete používat make-up jen proto, že prostě musíte, aby se na vás vůbec dalo koukat, ale jen proto, že chcete.
  • chcete zjistit, jak na akné a zbavit se ho už navždycky.

Co na Ne akné najdete?

Akné není jen projev kůže, ale vypovídá o celkovém stavu těla. Proto na Ne akné najdete příspěvky týkající se péče o pleť, vhodných produktů, ale především informace o tom, co jíst a jak upravit svůj životní styl, abyste se zbavili akné.

V blogu chci psát o tom, jak na akné a zdokumentovat svoji cestu k čisté pleti. Budu s vámi proto pravidelně sdílet i svoje dojmy, stav pleti a podobně.

Proč byste mi měli věřit?

Abych vše uvedla na pravou míru – nejsem lékař, kosmetička, výživový poradce ani žádný jiný vystudovaný odborník na péči o pleť a stravování.

Co mě tedy opravňuje k tomu, abych vám radila, jak na akné? Akné řeším už přes 15 let. Zatím jsem vyzkoušela všechno možné, od běžné kosmetiky z drogerie, přes speciální kosmetiku z lékárny, až po antibiotika a další léky jako Roaccutane, Zineryt, Eryfluid, Skinoren, Differine.  Ale vždycky jen s dočasným efektem.

Vím, že je možné se akné zbavit přírodní cestou. Chci s vámi sdílet svoje poznatky o tom, co funguje, co se mi osvědčilo, jakým chybám se vyhnout. Mým cílem je na základě svých poznatků vytvořit ucelený plán boje proti akné krok za krokem a pomoct tak ostatním lidem na jejich cestě k zdravé pleti.

Kde začít

Pokud jste na Ne akné poprvé a nevíte, kde začít, pak vám doporučuju stránku Začněte zde, kde najdete odkazy na základní články a z nich se pak už můžete pročíst dál.

Začněte zde

Můj akné příběh – aneb jak jsem se dostala k Ne akné

 

Akné jsem začala řešit asi jako většina z nás v pubertě, to znamená před přibližně 15 lety. Tu a tam se mi udělal nějaký pupínek, hlavně na bradě a na čele. Byla jsem z toho vždycky zoufalá, ale říkala jsem si, že to tak mají i ostatní. Začala jsem tedy stejně jako ostatní chodit na kožní a patlat se mastičkami, gely a roztoky. Ale ejhle, ostatním beďary mizely, a mě se tvrdošíjně držely.

 

Používala jsem všechny možné léky a speciální péči o problematickou pleť z lékárny, ale bez většího efektu. Až jsem nakonec skončila u antibiotik a Roaccutanu, což je celkem drastický lék, jehož seznam vedlejších účinků by vydal na vlastní knižní publikaci o několika svazcích. Jedny z těch horších jsou například deprese, které mohou vést až k sebevraždeným sklonům. Moc fajn, co? Po Roaccutanu mi pupínky zmizely asi na nejdelší dobu – půl roku, než se znovu ohlásily. A od té doby jsme spolu tak nějak žili (teď už vím, že jen beďary nabíraly sílu na další útok).

 

Pak se v mých 29 letech akné splašilo a vyrašilo všude po obličeji, zádech a dekoltu. Naivně jsem doufala, že to zase odezní, absolvovala jsem známé kolečko kosmetika, kožní, lékárna, ale nic.

 

V tu chvíli jsem si řekla, že když se nemůžu akné zbavit standardní západní cestou, že se zkusím podívat, co o něm říkají čínská medicína a ájurvéda. Začala jsem se dostávat k zajímavým a užitečným informacím a radám, které jsem se rozhodla na sobě vyzkoušet s nadějí a vírou, že přijdu na recept, jak se zbavit akné.

 

Když jsem si dala všechny informace do souvislostí, pochopila jsem konečně, že akné není jen onemocnění kůže. Ale že je nutné v první řadě vyléčit jeho prvotní příčinu. A to tak, že upravím svoje stravování a životní styl.

 

A hádejte co? Konečně jsem najednou během pár týdnů začala pozorovat zlepšení, kterého jsem předtím nedostáhla za několik let. Nakonec jsem se akné úplně zbavila.

 

Tento “recept” na čistou pleť s vámi sdílím na svém blogu, aby vaše cesta ke krásné pleti byla co možná nejkratší a nejjednodušší.

 

Z vlastní zkušenosti vím, že akné má silný dopad na psychiku a na sebevědomí. Chci, abyste se cítili v pohodě, zdravě a krásně! A doufám, že vám k tomu Ne akné pomůže.

 

Něco víc o mně

 

Jmenuju se Katka a je mi 32 let. S manželem a synem jsme se odstěhovali za prací na Mauricius, odkud i píšu tento blog. Když mi zbyde čas i na něco jiného než na syna, tak ráda čtu, kreslím a chodím na výlety do přírody. 

 

 

 

Akční plán proti akné

Zadejte svůj e-mail a získejte zdarma "Akční plán proti akné: 6 věcí, které pro svou pleť můžete udělat ještě dnes" přímo do Vaší e-mailové schránky.

Na Vaši e-mailovou adresu jsem Vám zaslala Akční plán proti akné! Přeju úspěšný boj :)