Péče o pleť po létě: 5 kroků, které nepodcenit

Září je ideální dobou na ošetření pleti po náročném létě. Naše pleť dostávala během letních měsíců pořádně zabrat. Musela zvládnout chlór v bazénu, slanou vodu, opalování, klimatizace, pocení a taky větší konzmaci zmrzliny a prosecca. To vše mohlo způsobit zvýšené ucpávání pórů, dehydratovanou pleť a pigmentové skvrny. Proto je správná péče o pleť po létě tak důležitá.

Co všechno se s naší pletí může v létě stát, si můžete přečíst v tomto článku.

 

Co konkrétně dělat, aby tvoje pleť byla připravená na příchod podzimu?

5 kroků, jak pečovat o pleť po létě

5 kroků, jak pečovat o pleť po létě

 

Uvolněte ucpané póry

Odstraňte z pleti pot, maz, nahromaděné produkty pomocí detoxikační masky ze zeleného jílu. Stačí smíchat zelený jíl s vodou do husté pasty, tu nanést na obličej a nechat přibližně 10 minut působit. Nenechávejte masku úplně zaschnout. Poté smyjte. Do jílové masky můžete přidat pár kapek tea tree olejíčku pro extra antibakteriální účinek, nebo ji místo z vody připravit ze zeleného čaje pro extra dávku antioxidantů.

 

Odstraňte odumřelé buňky

Během léta se na naší pleti mohly nahromadit odumřelé buňky. Pleť náchylná k akné má často sklony k horšímu uvolňování odumřelých buněk, což vede k většímu ucpávání pórů a následně i akné. Použijte mechanický peeling na tělo a chemický nebo enzymatický peeling na pleť. Nikdy nepoužívejte agresivní drhnutí přímo na obličej, obzvláště, pokud máte aktivní akné. Způsobili byste si tak akorát nové pupínky a zarudlou pokožku.

Jak správně používat peeling na pleť s akné si můžete přečíst v chystaném článku.


Hydratujte pleť

Hydratace je nezbytnou částí péče o pleť po létě. Hodně pijte a používejte hydratační krém se složkami, které podporují hydrataci, jako například glycerin, kyselina hyaluronová nebo ceramidy. Tyto látky na sebe vážou vodu, což je důležité ozvláště s přicházejícím podzimem. Chladnější vzduch na podzim v sobě totiž má méně vody než teplý vzduch v létě. To je důvod, proč nás na podzim častěji trápí suché rucy, rty nebo suchá místa na obličeji. Na podzim můžete zvolit hutnější produkty, než jste používali v létě, a tím dodat pleti tolik potřebnou hydrataci.

 

Napravte napáchané škody

Minimalizujte pigmentové skvrny a nerovnoměrný tón pleti pomocí séra s vitamínem C. Vitamín C je skvělou složkou, kterou přidat do péče o pleť po létě. Vitamín C totiž pomáhá zesvětlovat pigmentové skvrny, které se nám během léta mohly vytvořit. Je také silným antioxidantem a pomáhá bojovat proti volným radikálům, proti zánětům a také proti předčasnému stárnutí pleti. Vitamín C je také nezbytný pro správnou tvorbu kolagenu.

 

Vyživte pleť

Nezapomeňte vyživovat pleť nejen zvenku, ale také zevnitř. Jezte dostatek ovoce a zeleniny a potravin bohatých na Omega-3 mastné kyseliny jako je losos, chia semínka nebo vlašské ořechy. Antioxidanty doplňujte jak zevnitř (pomocí doplňků stravy, zeleného čaje nebo granátového jablka), tak i zvenčí pomocí sér s obsahem antioxidantů. Nezapomeňte používat produkty s SPF v průběhu celého roku, abyste předešli poškození pleti slunečním zářením. I když se to při pohledu z okna třeba nezdá, slunce může páchat škody i na podzim a v zimě.

Kontakt

Do zrcadla se už nedíváte s hrůzou, co uvidíte, nebo abyste si rozhnípali pupínky a pak si za to nadávali. Prostě jenom zkontrolujete, jak vypadáte a jdete dál.
Máte otázky o akné, na které jste na blogu nenašli odpověď? Chcete nám něco sdělit? Neváhejte nás kontaktovat.