Máte akné, chcete se ho zbavit, ale nic nepomáhá? Nevzdáváte se a hledáte nové cesty, jak dosáhnout čisté pleti? Pak jste tu správně.

Jmenuju se Katka a vím, jaké to je mít akné. Akné mě trápilo od puberty až do mých 30 let. Když jsem měla pocit, že jsem vyzkoušela už úplně všechno, ale nic nepomáhalo, tak jsem se rozhodla zkusit akné léčit jinak. Vykašlala jsem se na návštěvy na kožním, které kromě stále nových léků a antibiotik nepřinášely žádnou změnu, a začala jsem zjišťovat, jak se zbavit akné natrvalo přírodní cestou.

Vytvořila jsem tento blog, abych lidem jako jsme my nabídla návody a informace o přírodní léčbě akné na jednom místě. Články připravuju vždy na základě důkladné rešerše na internetu, především na zahraničních stránkách, které se navíc ve většině případů opírají o vědecký výzkum akné. Internet je plný spousty protichůdných „zaručených“ informací, jak vyléčit akné, a není snadné se v nich zorientovat. Tento blog vám to chce usnadnit a urychlit tak vaši cestu k pleti bez akné.

Kde začít?

Většinou se dočtete, že akné je zánět mazových žláz a je způsobené bakterií P. Acnes. To je pravda, ale není to pravá příčina akné, ale spíš symptom toho, že je hlouběji v těle něco špatně.

 

Tak šťastnou cestu 🙂

Make-up a akné: Jak vybrat správný make-up pro pleť s akné

Make-up a akné: Jak vybrat správný make-up pro pleť s akné

Jestli se potýkáte s akné, pak už jste určitě (pravděpodobně od maminek nebo babiček) slyšely tu dobře míněnou radu. „Neměla bys nosit make-up, když máš pupínky.“ Možná samy řešíte dilema, kdy odmítáte (nebo prostě nezvládáte) chodit ven bez make-upu, ale zároveň si...

číst více
Stříbro a akné

Stříbro a akné

Nedávno jsem měla možnost vyzkoušet mast se stříbrem, která má pomáhat při léčbě kožních nemocí a je vhodná i pro péči o pokožku trpící akné. Protože jsem už celkem skeptická ke kosmetickým přípravkům určeným cíleně na akné, chtěla jsem si nejdříve zjistit, co vlastně...

číst více