30denní očista proti akné – Den 10

Je to už deset dní, co držím protikvasinkovou dietu. Ale přijde mi teda, že už to je aspoň měsíc. Nejhorší byl první týden, no….ehm…spíš prvních pět dní, dýl jsem nevydržela jíst jen zeleninu a vejce. Myslím, že největší problém nebylo asi ani tak maso, jako spíš obiloviny. Nejhorší byly snídaně, kdy vždycky snídám něco sladkýho jako například pohankový vločky se sójovým jogurtem a ovocem, a teď jsem najednou musela snídat vajíčka a zeleninu. Ble, ani se mi nechtělo vstávat při pomyšlení, co budu zase jíst. Přes den se to pak dalo zvládnout – zeleninové polévky, pečená zelenina, dušená zelenina, vařená zelenina. 🙂 Jediný blbý bylo, že jsem měla vždycky hnedka hlad. A třetí den byla největší krize, to jsem se tady potácela jak zombie a neuzvedla jsem pomalu ani skleničku.

Po pátým dnu jsem už přidala i maso a bezlepkové obiloviny, ořechy a rostlinné náhražky mléčných výrobků. S tím už se dá docela dobře žít. Akorát by člověk neměl sladit ničím jiným než stévií nebo xylitolem. Mně se tam občas propašuje karobový sirup, protože ta stévie, ačkoliv je to přírodní sladidlo, chutná dost chemicky. Takže ani nemáte radost, že jíte sladký. Ale zvládla jsem upéct nějaké muffiny z kokosové mouky (slané) a s tím se dá fungovat docela dobře. Docela mě překvapuje, jaký mám problém vyjít bez ovoce a sladidel…a to jsem si myslela, že jsem hustá, když jsem vysadila cukr a med. Ale asi jsem holt jedno zlo nahradila menším zlem.

Alkohol není problém, když jsem doma, protože tady nic nemáme. 🙂 Horší je to, když sedíme někde venku jen tak. Když jdeme na večeři, tak mi nevadí objednávat si pořád jenom vodu, ale když sedíme v hospodě jen tak a já si objednávám furt jenom vodu, tak je to dost naprd. Ale jsou horší věci a tohle je dočasný, takže to nějak holt zvládnu.

No a výsledky? Až do asi sedmého dne jsem žádný zlepšení nepozorovala, možná spíš naopak. K tomu jsem s odpuštěním prděla a smrděla jak starej chlap. I proto jsem se rozhodla, že ten původní plán poupravím a nezačnu probiotika jíst až ve třetím týdnu, ale hned. Protože pokud ve střevech umíraj ty špatný bakterie, tak stejně někdo musí to jídlo, který sním, trávit. Jinak zjevně leží v břiše a kvasí. A začala jsem už i brát extrakt z grepových jader a čaj lapacho, abych ty špatný bakterie rychleji pozabíjela. Překvapivě jde brát probiotika i protiplísňáky naráz, aniž by se vyrušily navzájem. Akorát mezi nimi musí být vždycky alespoň dvouhodinový interval. Funguje to vlastně tak, že zabíjíte zlý bakterie a osidlujete to tam těma hodnýma. Zní to jako nějaká videohra, ale funguje to i ve střevech. 🙂

No a musím říct, že za ty tři poslední dny, co to takhle praktikuju, se mi obličej zlepšil, pupínky jsou míň zarudlý, stahujou se a celkem rychle se hojí. Ještě rozhodně není vyhráno, taky mě ještě čeká další dva a půl týdne (to je nějakej film, ne?), víkend v hotelu (a restauracích a sklípkách) a návštěva kamarádů u nás v Budapešti (naším oblíbeným programem je se připít u památek). Takže to bude zkouška ohněm, ale chci to vydržet, jak nejlíp to půjde. Pokud se mi bude obličej pořád zlepšovat, tak to zvládnu, ale jinak…no nejsem nejsilnější. Ale hodně mi pomáhá, že vím, že to pak budu muset napsat na blog, takže se držím.

Tak mi držte palce do dalšího týdne!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontakt

Do zrcadla se už nedíváte s hrůzou, co uvidíte, nebo abyste si rozhnípali pupínky a pak si za to nadávali. Prostě jenom zkontrolujete, jak vypadáte a jdete dál.
Máte otázky o akné, na které jste na blogu nenašli odpověď? Chcete nám něco sdělit? Neváhejte nás kontaktovat.