30denní očista proti akné – výsledek

Asi jste si všimli, že už to je víc, než 30 dní od začátku mojí snahy o očistu. Přiznám se, že jsem nevydržela 4 týdny, ale jen 3. Když jsem totiž jedla jeden týden jenom zeleninu a potom jen zeleninu a maso a vejce a nula ovoce a jakýchkoliv cukrů, a neviděla jsem žádný výsledky, tak jsem si řekla, že to fakt asi nemá význam. Byla jsem totiž paradoxně mnohem víc ve stresu z toho, co teda vlastně můžu nebo nemůžu. Nechodili jsme nikam ven, protože jsem nemohla pít ani jíst většinu jídel. A to se mi jako fakt nelíbilo 😀

Ta vyrážka pod očima je prý ekzém a to kolem pusy je perorální dermatitida. Nechápu, z čeho to mám, ani jedno jsem nikdy neměla. Může to prý být reakce kůže na změnu počasí, nevím… Ale přijde mi trapný, že člověk se snaží jíst zdravě, a kůže se mu takhle odvděčí.

Takže suma sumárum – nezavrhuju to úplně, věřím, že někomu, kdo třeba úplně začíná se zdravou stravou, může taková očista na začátku pomoct. Ale mně nepomohla.

Co vy, máte podobné zkušenosti? Zkoušeli jste někdy takovou očistu?

 

2 replies on “30denní očista proti akné – výsledek”

Ahoj, já jsem zkoušela cca měsíc eliminovat nebo úplně vyřadit mléčné výrobky, cukr, alkohol, jíst hodně zeleniny a tak. Ale dýl jsem to nevydržela, pořád jsem jen řešila co jím a u mě to není zrovna dobré, protože mám problém přibrat, jsem konstitučně hodně hubená; takže efekt jsem nepozorovala. Ale i nadále se snažím to aspoň omezovat. Mám ještě pocit, že když jsem nedávno po dlouhé době pila cca 4dcl bílýho vína, další den se konalo na pleti boží dopuštění.
Aktuálně jsem po aplikaci unna pasty (překvapuje mě, že se o tom nikde moc nepíše, přitom v Olomouci v nemocnici to dělají jako na běžícím pásu) takže pleť je nádherná, ale otázka je na jak dlouho.
Také už několik týdnů zkouším bylinné kapky firmy energy (regalen a drags imun), protože jejich gynex mi nádherně srovnal menstruaci, takže účinek to nějaký má (navíc mi to doporučil tatínek kamaráda – lékař, kterému opravdu věřím). Tak uvidím, to bude chtít asi víc času.
Beru rybí olej (kupuju v kapslích od Möller’s), probiotika (brala jsem probio-fix, nyní biopron, měly by být kvalitní), chtěla bych zkusit ještě něco z pupalky, prý také pomáhá. Musím se začít víc hýbat, jsem fakt lemra.
Takže teď budu jen čekat co dál až odezní účinky pasty.
Jinak periorální dermatitidu jsem měla taky a jsem přesvědčená, že mi to způsobily právě přírodní oleje (pár týdnů předtím jsem začala používat oleje od firmy bioaroma). To je nevýhoda přírodních přípravků – někdy můžou dělat i takovouhle neplechu na pleti a podráždit ji.
Zatím to jediné, co opravdu na akné pomohlo, byl gel acnatac od kožní, po kterém mám krásné hladké čelo bez chybky (ale trvalo to cca 2 měsíce). Opravdu pomáhá i dát ruce pryč od obličeje. S těmi hlubokými boláky na bradě ale zatím dlouhodobě nehnu :-/ nejvíc se bojím, že vyzkouším kdejaké dryáky a nakonec skončím u HA, po jejímž vysazení jsem začala tyhle problémy řešit.
Jinak tvůj blog jsem si moc ráda přečetla a budu sledovat i dál.

Ahoj, a jak je to dlouho, co jsi vysadila HA? Pokud máš i velké boláky na bradě, tak to možná bude hormonální. A menstruace se ti už úplně srovnala?
Jsem docela překvapená, že jsi po tom měsíci nepozorovala žádné změny 🙁 Očekávala bych, že cukr a mléčné výrobky udělají velký rozdíl, u mě to tak každopádně bylo. Ale naprosto souhlasím, že když se člověk začne soustředit na to, co všechno nesmí, tak je to pomalu větší stres, než když člověk řeší jenom samotné akné. Mě trochu pomohlo začít přemýšlet o tom, jaké potraviny bych naopak měla jíst víc. Pak už jsem tolik neřešila, co všechno nesmím.
Nepozorovala jsi další podobné reakce na potraviny jako jsi měla na víno? Jestli ti třeba něco vyloženě nesedí. Nechci, abys tu dietu víc a víc zpřísňovala. Ale jen jsem si vzpomněla, že jsem četla příběhy, kdy slečna vysadila lepek a pupínky se jí najednou ztratily. Tak jestli u tebe akné nespouští něco takového.
Zkus možná ještě brát vitamín C (cca 1000mg denně) a zinek (30mg denně).
Nepřemýšlela jsi, že bys zkusila i nějaké ty relaxační techniky? Když nic jiného výrazně nepomáhá, tak si říkám, jestli možná není na vině stres?
Vím, že je to něco mezi hádáním a detektivní prací, ale asi se nedá nic dělat.
Na tu unna pastu se podívám, o tom jsem ještě neslyšela!
Budu ráda, když mi dáš vědět, jak se daří!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontakt

Do zrcadla se už nedíváte s hrůzou, co uvidíte, nebo abyste si rozhnípali pupínky a pak si za to nadávali. Prostě jenom zkontrolujete, jak vypadáte a jdete dál.
Máte otázky o akné, na které jste na blogu nenašli odpověď? Chcete nám něco sdělit? Neváhejte nás kontaktovat.