Akné deník – depresivní update za září

Oukej. Přiznávám, byla jsem naivní. Myslela jsem si, že přečtu všechna moudra světa, zjistím, co platí na akné, aplikuju to na sebe, zbavím se akné a pak všem řeknu, jak jsem byla úspěšná a že vím, co funguje na akné. Hm tak ne. Už jsem musela strávit, že mi akné nezmizelo hned za měsíc, jak jsem si představovala, ale že ho řeším už 5 měsíců. Slovy „pět“ dlouhých měsíců. Nejsem úplně trpělivý člověk, takže jsem si přišla fakt hustá, jak to jako zvládám. Naštěstí se to vážně odvíjelo tak, že pupínky pozvolna mizely, takže jsem se utvrzovala v tom, že na to jdu dobře. No ale teď se mi to zase nějak brutálně zhoršilo. Mám totiž úplný mega beďary na bradě a zaděláno na další nad pravým obočím a už paranoidně vidím pučící pupínky úplně všude.

Tentokrát ale nevidím žádnou jasnou příčinu, jako třeba, že jsem ujela na sladkým nebo tak. Teď prostě fakt. Vůbec. Netuším.
Jasně, zdravý jídlo, zelenina, žádný mléčný výrobky a omezení cukru prostě funguje. To je základ. Ale co se týče doplňků, tam ještě úplně jasno nemám. Je možný, že to je s nima stejný jako s probiotikama? Že ty běžný prostě nejsou kvalitní? Budou ty dražší lepší? Co když ne a zase jen utratím spoustu peněz? Prachy, který jsem dřív cpala do kosmetiky, teď cpu do doplňků. To taky asi nebude dobrý.

Jo, já vím, teď je to horší, ale je to furt lepší než na samým začátku. Ale co když se to zase vrátí? Co když stojíte na okraji propasti zvaný akné a s dalším krokem se do ní zase vřítíte? Plus já jsem si ještě vymyslela, že budu psát blog o tom, jak se úspěšně zbavit akné. Takže jsem dvojitě v řiti. Celý můj projekt stojí na mým obličeji.

A to ještě pomíjím fakt, že tyhle negativní myšlenky a emoce ty pupínky ještě přiživují, takže se dostáváte do začarovanýho kruhu.

Původně jsem přemýšlela, že bych se na chvíli odmlčela a pak bych se zas přihlásila, až se mi to spraví. Ale co, holt můj beďarový blog bude na delší dobu. A asi nebude jen o tom, jak všechno funguje. Protože to tak vlastně asi ani není. Každý pátrá po tom, co jemu zabere. A s tím souvisí i tyhle fáze totálního zoufalství, kdy máte pocit, že pijete snad už jen zelený smoothie, jíte víc zeleniny, než jedna celá vesnice za rok, odpíráte si oblíbenou čokoládu, a stejně se vám ty svině beďary dělají.

Doufám, že zas zabere něco z mých nápravných opatření a zase se to zlepší. Fakt nevím, co bych dělala, kdyby ne.

Máte to taky tak?

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontakt

Do zrcadla se už nedíváte s hrůzou, co uvidíte, nebo abyste si rozhnípali pupínky a pak si za to nadávali. Prostě jenom zkontrolujete, jak vypadáte a jdete dál.
Máte otázky o akné, na které jste na blogu nenašli odpověď? Chcete nám něco sdělit? Neváhejte nás kontaktovat.