Akné deník – Týden 2

Už je to dva týdny, co jsem začala léčit akné po svém. Pokračuju v Mačingové dietě, už jsem se dostala přes první týden, kdy jsem měla pocit, že jím v podstatě pořád jen mrkev nebo řepu. 🙂 Nejdřív mi přišlo, že se mi akné zhoršilo, což se údajně může dít na začátku každé léčby. Zvlášť pokud je založená na detoxu – tělo vylučuje odpad všemi možnými cestami, a tedy i kůží. Teď mi ale přijde, že se to pozvolna lepší. Už nemám tolik projevů na čele, záda jsou výrazně lepší a na tvářích už mám spíš jen doznívající pupínky. Jen na bradě to zůstává více méně podobné.

Pohyb

Začala jsem každý den cvičit program T25, který je postaven na bázi HIIT cvičení. Střídají se v krátkých intervalech cviky s vysokou intenzitou. Přijde mi, že i cvičení má dost zásadní vliv na kůži.

Doplňky stravy

Z potravinových doplňků jsem přihodila ještě probiotika, protože jsem měla problém s nafouklým břichem. Tak si přijdu každý den jako důchodce, který má v krabičce nachystanou svoji denní dávku pilulek. 🙂 Ale poctivě je zobu každý den a věřím, že pomůžou.

Mám trochu problém s (ne)mačkáním pupínků. Většinou to vydržím, ale pak přijde nějaký stres a já už si šmátrám rukama po obličeji a mačkám a rýpu. 🙁 Na tohle téma chci napsat zvláštní článek, protože mě samotnou dost zajímá, proč to vůbec mám nutkání dělat a jak se to odnaučit.

Návštěva na kožním

Abych nezapomněla – minulý týden jsem taky absolvovala návštěvu na kožním. Byla jsem tam objednaná na kontrolu po měsíci, co jsem začala znovu brát Skinoren a Differine a nějaký líh, který měl ničit bakterie. Po tom se mi to brutálně zhoršilo, tak jsem ho přestala brát asi po dvou dnech. Skinoren a Differine následovali hned po tom, jakmile jsem se rozhodla, že touhle cestou nepůjdu.

Paní doktorka na kontrole ze mě byla víc zoufalá, než já sama, a pro velký úspěch mi předepsala další antibiotika. To je přesně ta cesta, kterou nechci jít. Nevěřím, že by to z dlouhodobého hlediska fungovalo. Zvlášť když teď vidím změny po dvou týdnech, co jsem v podstatě „jen“ změnila jídelníček. Takže jsem si antibiotika vyzvedla v lékárně a od té doby čekají v záloze v lékárničce. Věřím, že je nebudu muset použít.

Na fotkách můžete posoudit, jak se věci mají.

Snímek1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontakt

Do zrcadla se už nedíváte s hrůzou, co uvidíte, nebo abyste si rozhnípali pupínky a pak si za to nadávali. Prostě jenom zkontrolujete, jak vypadáte a jdete dál.
Máte otázky o akné, na které jste na blogu nenašli odpověď? Chcete nám něco sdělit? Neváhejte nás kontaktovat.