Akné deník – Týden 5

Minulý týden jsem si stěžovala, že nevidím výsledky dost rychle, zvlášť po tom, co jsem držela měsíc dietu. Tak jsem si řekla, že se tomu podívám na zoubek a zkusím zjistit, kde může být problém.

Tabulka potravin

Na netu jsem až dosud našla spoustu návodů na správné stravování proti akné. Co jeden schvaluje, o tom druhý tvrdí, že škodí. Tak jsem si sepsala některé druhy ovoce, zeleniny, obilovin, ořechů, sladidel a mléčných výrobků a jejich alternativ.

Ke každé potravině jsem si zapsala její glykemický index, glykemickou nálož, jestli obsahuje FODMAP cukry. Dále taky, jestli je vhodná pro krevní skupinu A, což jsem já. A nakonec, zda daná potravina nevyvolává zkříženou alergii s „mými“ alergeny – břízou, pelyňkem a trávami.

Zkřížená alergie

Potraviny, které způsobují zkříženou alergii, což jsou v mém případě jablka, ořechy, mrkev, celer, med a broskve, jsem zařadila do „tabu“ skupiny. Tyhle tabu potraviny spolu s těmi, co měly 3 a více špatných hodnocení, se budu snažit co nejvíce omezovat.

Paradox je, že jsem jablka a mrkev dřív vůbec nejedla, protože mě po nich svěděla pusa. Pak jsem ale zjistila, že když si to jablko nakrájím, tak je to v pohodě. Takže jsem je začala zase jíst. A akné se mi zhoršilo. Potom jsem si dala detox podle Mačingové, kde se dost často snídá mrkev s jablky, medem a ořechy. Což je podle mojí tabulky pro mě totální zabiják. Navíc med se přidává snad do každé snídaně. Takže možná máme viníka… Takže vysadíme, uvidíme 🙂

Maska z jílu a zeleného čaje

Jinde jsem zase vyčetla, že zelený čaj je výborný antioxidant. A to jak při vnitřním užívání, tak i když ho aplikujete přímo na obličej. Můj pokus naklást si čajové lístky z uvařeného sypaného čaje na obličej byl skoro na komický výstup. 🙂 Takže jsem vymyslela, že si koupím zelený jíl a smíchám ho s trochou matcha čaje a vodou na hustou masku. A tu teď používám alespoň dvakrát týdně na obličej.  Mám pocit, že docela pomáhá, nejen na pupínky, ale i na jizvy, které jsou míň viditelné.

Stav beďarů

Přikládám zase srovnání stavu beďarů oproti předchozím týdnům. Musím uznat, že je vidět, že se od začátku akné opravdu zmírnilo. Ještě samozřejmě pěkně řádí a bude to na delší boj, ale alespoň jsou trochu vidět výsledky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontakt

Do zrcadla se už nedíváte s hrůzou, co uvidíte, nebo abyste si rozhnípali pupínky a pak si za to nadávali. Prostě jenom zkontrolujete, jak vypadáte a jdete dál.
Máte otázky o akné, na které jste na blogu nenašli odpověď? Chcete nám něco sdělit? Neváhejte nás kontaktovat.