Skutečná příčina akné: Víte, co doopravdy způsobuje akné?

Přemýšlela jsem, jakým příspěvkem svůj blog začít. Mám rovnou sepsat, které vitamíny a doplňky stravy užívat nebo jak pečovat o pleť? Pak mi ale došlo, že vždycky po doktorech nejdřív chci vysvětlení, CO mi vlastně je, ve smyslu „poznej svého nepřítele“. Potom chci teprve vědět, jak s tím nepřítelem budeme bojovat. Na začátek bych vám tedy chtěla vysvětlit, co je skutečná příčina akné.

Tak tedy do toho.

Akné je v podstatě zánět mazových žláz a způsobuje ho bakterie P. Acnes. Spousta léčebných postupů se tedy zaměřuje na léčení kůže a často k tomu používá lokální antibiotika, která mají bakterii zničit.

Tím ale pouze léčí symptom a ne příčinu problému, která je ukrytá mnohem hlouběji v těle. Můžou se sice dostavit dočasné výsledky, ale akné jen dřímá a vyčkává, až lokální přípravky vysadíte. A pak se projeví znovu.

Co je tedy pravá příčina akné?

Zjednodušeně řečeno je to kombinace nezdravého stravování s přílišnou konzumací cukru, špatného trávení, nedostatku pohybu a spánku, nadmíry stresu a nevhodné, mnohdy vysušující lokální péče o pleť. Tyto faktory způsobují:

  • zaprvé nerovnováhu hormonů, které podporují tvorbu kožního mazu a ucpávají póry,
  • a za druhé chronický zánět, který z ucpaných pórů udělá zanícené pupínky.

To je ve stručnosti celý příběh. Pokud jste šprti jako já, pak jsem pro vás sepsala i podrobnější vysvětlení, které najdete v článku Jak vzniká akné – krok za krokem. Počítejte s tím, že pokud chcete nad akné vyhrát, nejde se jen stále zaměřovat na speciální přípravky, krémy a masky. Budete muset změnit spoustu věcí – začít více přemýšlet nad tím, co jíte, pokusit se omezit stres, více sportovat a víc spát. Nicméně věřím (už kvůli sobě), že se to dá zvládnout. Akné je horor, ale na druhou stranu vám tělo signalizuje, co všechno je v těle špatně – takže máte výhodu oproti ostatním. 🙂

Chcete začít s akné bojovat už dnes? Pak si přečtěte článek 7 kroků, jak se zbavit akné. 

Líbí se Vám Ne akné? Sledujte nás na Facebooku a už Vám neunikne žádný článek!
facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontakt

Do zrcadla se už nedíváte s hrůzou, co uvidíte, nebo abyste si rozhnípali pupínky a pak si za to nadávali. Prostě jenom zkontrolujete, jak vypadáte a jdete dál.
Máte otázky o akné, na které jste na blogu nenašli odpověď? Chcete nám něco sdělit? Neváhejte nás kontaktovat.