Jak se zbavit akné: 7 oblastí životosprávy, které musíte zlepšit

Jak se zbavit akné?

1. Zlepšete své stravování

  • Snižte množství průmyslově zpracovávaných potravin, které jíte
  • Dávejte přednost skutečnému jídlu (ovoce, zelenina, maso, …)
  • Odhalte případné alergie na jídlo nebo přecitlivělost na potraviny
  • Očistěte svoje trávení
  • Začněte konzumovat více potravin bohatých na vitamíny a minerály nezbytné pro boj s akné nebo je začněte doplňovat ve formě potravinových doplňků

 

 

2. Hýbejte se

To zní sice dobře od někoho, jehož největší aktivitou je zavazování tkaniček. 🙂 Nicméně panuje shoda v tom, že pohyb je zásadní způsob, jak se zbavit akné, ale je také celkově prospěšný pro naše zdraví. Spálíte při něm mimo jiné energii uloženou v zásobárnách, které tak přestanou být odolné proti inzulínu, tělo ho nebude vytvářet tolik, kůže sníží množství mazu, které produkuje, a tím zmizí pupínky.

 

3. Spěte

Spánek je doba, kdy tělo provádí pravidelnou údržbu, regeneruje se a detoxikuje. Dopřejte mu tedy dostatek času na to, aby vám samo pomohlo se zbavit akné.

 

4. Přestaňte týrat svoji pleť

Přestaňte používat agresivní čistící gely a krémy, které vysouší vaši kůži. Přestaňte si mačkat pupínky – vím, že to je těžké, sama s tím mám problémy, zvlášť když mají tu bílou hlavičku, ale kůži to fakt škodí. Bakterii, která je v pupínku, totiž zamáčknete hlouběji do kůže a v okolí původního beďaru jich vám vyroste hned několik dalších.

 

5. Běžte ven

Vitamín D, který kůže získává právě díky působení slunečního záření (ve zdravé míře), účinně pomáhá proti akné.

 

6. Omezte stres

Stres je jeden z faktorů, které způsobují akné. Rozdovádí hormony v těle, takže si dělají, co chtějí, a přispívá k chronickému zánětu. Je důležité stresu předcházet nebo se naučit, jak s ním pracovat, pokud se chcete zbavit akné natrvalo.

 

7. Zbavte se negativních emocí

Nejspornější bod seznamu, jak se zbavit akné, jsem si nechala nakonec. Většina stránek na webu, které se zabývají právě akné, mluví o tom, že nejdůležitější krok, jak se zbavit akné (ano, ten, co jsem uvedla na posledním místě), je právě zbavit se negativních emocí, které údajně stojí za vznikem pupínků. Vliv strachu, úzkosti a nízkého sebevědomí na akné je prý stejně velký (ne-li větší), jako vliv stravování.

 

Co očekávat?

Všechny tyto kroky budou prospěšné nejen vaší kůži, ale zlepší i celkový stav vašeho těla. Což jen znovu dokládá fakt, že kůže zrcadlí náš celkový zdravotní stav.

Vyberte si jednu oblast a té se začněte věnovat už dnes.

3 replies on “Jak se zbavit akné: 7 oblastí životosprávy, které musíte zlepšit”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontakt

Do zrcadla se už nedíváte s hrůzou, co uvidíte, nebo abyste si rozhnípali pupínky a pak si za to nadávali. Prostě jenom zkontrolujete, jak vypadáte a jdete dál.
Máte otázky o akné, na které jste na blogu nenašli odpověď? Chcete nám něco sdělit? Neváhejte nás kontaktovat.