Akné deník – Týden 1

Pokud jste si přečetli můj akné příběh, tak víte, že jsem mírné akné měla skoro vždycky. Od začátku roku se ale akné nějak splašilo, a i když jsem čekala, že se zase nějak samo zklidní, stal se opak a je horší a horší.

Vy, kdo máte podobný problém, určitě víte, jaký vliv má akné na psychický stav. Jakmile se mi akné zhoršilo, tak vypluly na povrch dávné pocity toho, že jsem hnusná a nechutná. Lidem musí připadat odporné se na mě dívat a určitě je svými pupínky budu znechucovat. Raději bych byla pořád doma, a když už musím jít ven, tak ale s velkou vrstvou make-upu a s hlodajícím pocitem, že to ale stejnak všichni vidí. Začala jsem se zase litovat (ach, proč já, já ubohá) a říkat si, že mě nikdo nechápe a že už to takhle bude navždycky.

Hledání alternativ

Pak se ale někde něco zlomilo (asi s naším stěhováním) a já jsem si řekla, že takhle žít nechci. Že přece musí být nějaký způsob, jak akné vyléčit. A to nejspíš nějakou jinou cestou, než že na sebe budu patlat stejné krémy, které mi už jednou nepomohly.

Začala jsem si zjišťovat informace o tom, jak akné léčí čínská medicína nebo ájurvéda, a to mě zavedlo na několikery stránky věnované akné u dospělých žen. Zjistila jsem, že lidí se stejným problémem je spousta, a že je ale i dost úspěšných příběhů. Tak proč by se to nemohlo povést mě? Nebo vám?

To, co jsem si načetla, jsem chtěla začít i aplikovat, ale znám se. Vydržím něco dělat chvíli, a když to nemá hned nějaký efekt, tak s tím seknu. Proto jsem se rozhodla řešit to takhle veřejně. Jednak z ryze sobeckých důvodů popsaných výše, ale i s vizí toho, že třeba někomu pomůže vědomí, že v tom není sám. Nebo že se dopátrám něčeho, co pomůže ostatním rychleji se zbavit akné, aby se nemuseli cítit stejně mizerně, jako já na začátku.

Výchozí bod

No a první krok při stanovení cílů je prý to, že člověk popíše aktuální stav, aby mohl posuzovat pokrok. Níže tedy s vámi sdílím moje současné fotky. Chtěla jsem spočítat aktuální počet beďarů, ale některé volně přecházejí v jiné, do toho dělají bordel jizvy po akné a tak, znáte to. Každopádně sečteno a podtrženo – aktuální stav je dost na prd 🙂

Akné 1. týden

Akné 1. týden zleva

Díky článku o příčinách akné tuším, že mým hlavním problémem bude asi nadměrná konzumace cukrů a uhlohydrátů (přiznávám se, miluju sladké) a zaneřáděné trávení.

Kroky, které jsem podnikla v prvním týdnu:

  • 24.5.2016 jsem začala s očistou ve formě Mačingové diety (neberu to jako dlouhodobý způsob stravování, ale jako detox).
  • Dala jsem si předsevzetí, že si nebudu mačkat beďary (alespoň ne tolik).
  • Začala jsem pít sypaný zelený čaj, protože prý obsahuje hodně antioxidantů.
  • Začala jsem brát vápník, hořčík, zinek, pít aloe vera a extrakt z grepových jader.
  • Každé ráno cvičím 15min jógu.
  • Snažím se chodit ven.
  • Myju si obličej manuka medem, na noc ho natírám 98% gelem z aloe vera, přes den jojobovým olejem.

A hele, ono toho je docela hodně, když se to sepíše.

Tak uvidíme, jak to půjde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontakt

Do zrcadla se už nedíváte s hrůzou, co uvidíte, nebo abyste si rozhnípali pupínky a pak si za to nadávali. Prostě jenom zkontrolujete, jak vypadáte a jdete dál.
Máte otázky o akné, na které jste na blogu nenašli odpověď? Chcete nám něco sdělit? Neváhejte nás kontaktovat.