Akné deník – Týden 10

Světe div se, opravdu jsem se dokopala k tomu, že si ráno říkám a píšu afirmace, které by měly přes moji psychiku zlepšit i moje akné. Spočívá to v tom, že si vyberete nějaké fráze a ty si opakujete jako mantru. Ideálně do zrcadla a ideálně nahlas (já šeptám, je mi trochu trapně mě samotný před sebou :)). Na akné prý platí cokoliv o sebepřijetí. Například „Miluju se a přijímám se takovou, jaká jsem.“ No co, rozhodně to myslím neuškodí. Snad 🙂

Máta

Jak tak různě pátrám, dočetla jsem se, že máta velmi pomáhá snižovat hladinu androgenů (testosteronu) a tím i zlepšovat akné. Nejlepší je prý nechat pár stonků čerstvé máty louhovat ve studené vodě a tu upíjet celý den. Takhle to prý má větší účinek než mátový čaj. Zase budu pozorovat účinky.

Už si někdy připadám jak magor. Někde na něco narazím a hned to musím vyzkoušet. 😀 Doufám, že mě to nějak nepoškodí 🙂

Rybí tuk

Dřív jsem psala, že jsem začala užívat fermentovaný olej z tresčích jater, na který jsem slyšela samou chválu. Obsahuje totiž prý vitamíny A a D, které jsou důležité pro zdravou pleť. No ale teď jsem si ho zapomněl vzít na víkend s sebou a přijde mi, že se mi akné o něco stáhlo. Nevím ještě, jestli to spolu souvisí, dám tomu čas a další hledání na netu a dám vědět.

Jinak tedy dál beru tinkturu z drmku. Nevím, jestli je možné, abych už teď viděla výsledky, ale fakt mi přijde, že se to zlepšuje. Taky už druhý týden nepiju alkohol a chtěla bych to ještě minimálně do půlky srpna vydržet.

Oleje

Tento týden jsem se ponořila do tajů pleťových olejů a jejich účinků na pleť. Docela mě totiž už delší dobu zajímalo, jak je možné, že se na mastnou pleť doporučuje jojobový olej. Pokud by vás to zajímalo taky, tak doporučuju články Jak vybrat vhodný pleťový olej na pleť s akné a Jojobový olej na akné a mastnou pleť.

Plus opět přikládám srovnání s předchozími týdny. Fakt mi přijde, že se to zlepšilo. Ale možná to je jen zamlžená čočka na foťáku 😉

3 replies on “Akné deník – Týden 10”

Ahoj Katko, začetla jsem se, až jsem zmeškala schůzku, podotýkám pracovní. A to se mi nestává. Takže, byť se mě problém netýká, krásně jsem si početla, poučila se. prostě je to fajn. Tak držím palce a budu sledovat. Teta Martina

Ahoj,
dekuji za tvuj blog a za sdileni tvych zkusenosti. Jsem sice jeste batole na tomhle blogu, narazila jsem na nej celkem nedavno, ale souhlasim s tvymi nazory, ze se akne (respektive VSE) musi lecit hlavne zevnitr, libi se mi inspirace ajurvedou apod.
Drzim ti palce na tve ceste!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontakt

Do zrcadla se už nedíváte s hrůzou, co uvidíte, nebo abyste si rozhnípali pupínky a pak si za to nadávali. Prostě jenom zkontrolujete, jak vypadáte a jdete dál.
Máte otázky o akné, na které jste na blogu nenašli odpověď? Chcete nám něco sdělit? Neváhejte nás kontaktovat.