E-kniha

Světe div se, opravdu jsem se dokopala k tomu, že si ráno říkám a píšu afirmace, které by měly přes moji psychiku zlepšit i moje akné. Spočívá to v tom, že si vyberete nějaké fráze a ty si opakujete jako mantru. Ideálně do zrcadla a ideálně nahlas (já šeptám, je mi trochu trapně mě samotný před sebou :)). Na akné prý platí cokoliv o sebepřijetí. Například „Miluju se a přijímám se takovou, jaká jsem.“ No co, rozhodně to myslím neuškodí. Snad 🙂

Máta

Jak tak různě pátrám, dočetla jsem se, že máta velmi pomáhá snižovat hladinu androgenů (testosteronu) a tím i zlepšovat akné. Nejlepší je prý nechat pár stonků čerstvé máty louhovat ve studené vodě a tu upíjet celý den. Takhle to prý má větší účinek než mátový čaj. Zase budu pozorovat účinky.

Už si někdy připadám jak magor. Někde na něco narazím a hned to musím vyzkoušet. 😀 Doufám, že mě to nějak nepoškodí 🙂

Rybí tuk

Dřív jsem psala, že jsem začala užívat fermentovaný olej z tresčích jater, na který jsem slyšela samou chválu. Obsahuje totiž prý vitamíny A a D, které jsou důležité pro zdravou pleť. No ale teď jsem si ho zapomněl vzít na víkend s sebou a přijde mi, že se mi akné o něco stáhlo. Nevím ještě, jestli to spolu souvisí, dám tomu čas a další hledání na netu a dám vědět.

Jinak tedy dál beru tinkturu z drmku. Nevím, jestli je možné, abych už teď viděla výsledky, ale fakt mi přijde, že se to zlepšuje. Taky už druhý týden nepiju alkohol a chtěla bych to ještě minimálně do půlky srpna vydržet.

Oleje

Tento týden jsem se ponořila do tajů pleťových olejů a jejich účinků na pleť. Docela mě totiž už delší dobu zajímalo, jak je možné, že se na mastnou pleť doporučuje jojobový olej. Pokud by vás to zajímalo taky, tak doporučuju články Jak vybrat vhodný pleťový olej na pleť s akné a Jojobový olej na akné a mastnou pleť.

Plus opět přikládám srovnání s předchozími týdny. Fakt mi přijde, že se to zlepšilo. Ale možná to je jen zamlžená čočka na foťáku 😉

Komentáře

komentáře

Akční plán proti akné

Zadejte svůj e-mail a získejte zdarma "Akční plán proti akné: 6 věcí, které pro svou pleť můžete udělat ještě dnes" přímo do Vaší e-mailové schránky.

Na Vaši e-mailovou adresu jsem Vám zaslala Akční plán proti akné! Přeju úspěšný boj :)