Akné deník – Týden 11

Pořád jsem moc nevěděla, o čem vám budu tento týden vyprávět, až se téma přihlásilo samo 🙂

Rybníkové smoothie

Vyrobila jsem si extra zdravé zelené smoothie ze špenátu, grepu, půlky banánu a přihodila jsem do toho nějaký „zelený protein“, což je směs proteinu a sušené zelené zeleniny (brokolice, okurky, špenátu). Výsledkem byla temně zelená tekutina, co vypadala i chutnala jako rybník. Jestli má rybník nějakou chuť, tak takovou. Ble. Bylo to fakt odporný. Ale v zájmu zdraví (haha) jsem se donutila to vypít nejen ve středu, ale i ve čtvrtek ráno místo snídaně. No a ve čtvrtek se ukázaly první výsledky – křeče v břiše a sprinty na záchod. Říkala jsem si, že to určitě do druhého dne přejde. Hm tak ne. Dneska je neděle a pořád to není dobrý. Nevím, jestli to je fakt z toho smoothie, nebo nějaká střevní chřipka nebo jestli to je z nervů. Příští týden totiž odlétáme na dovolenou. No takže tohle nebyl nejlepší nápad.

Trávení

Shodou okolností nebo ironií osudu jsem tento týden taky psala články o trávení a střevech :D. Zjistila jsem, co je syndrom zvýšené propustnosti střev. A jako správný hypochondr jsem si nejdřív začala říkat, že to určitě mám taky. Samozřejmě to zase můžou způsobovat určité potraviny, které je dobré na omezenou dobu vysadit. Zjišťuju, že pokud by člověk měl zakomponovat všechny rady o tom, co nejíst, tak ve výsledku bude moct jen dýchat a pít vodu. Mým cílem ale není lidi strašit, nechci vyvolávat u nikoho paniku a rozhodně nechci, aby se někdo kvůli akné ještě stresoval s jídlem. To je největší blbost, jako člověk může dělat. Došla jsem k tomu, že fakt asi nejlepší je hodit se do klidu, říct si, že to bude dobrý, vyhnout se jen tomu, co mi vyloženě nedělá dobře, a jinak jíst od všeho něco, ale s mírou.

Stav beďarů

Mám pocit, že se mi v průběhu jednoho týdne obličej vždycky zlepší, pak zhorší a pak stagnuje. Tento týden jsem si prošla všemi fázemi. Každopádně můžete to zase posoudit na fotce. Nicméně mám teď nějakou sušší pleť, nevím, jestli za to může jojobový olej, který je sušší? Možná. Dám tomu čas a uvidíme (opět).

Příště se vám ozvu souhrnně za dva týdny. Jedeme totiž na dovolenou. Vyzkouším tam svoje tipy na opalovací krémy a vyzkouším, jestli zvládnu dodržovat svoje dietní zvyky i u švédských stolů se všemi možnými dobrotami 🙂

Mějte se krásně a za dva týdny ahoj!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontakt

Do zrcadla se už nedíváte s hrůzou, co uvidíte, nebo abyste si rozhnípali pupínky a pak si za to nadávali. Prostě jenom zkontrolujete, jak vypadáte a jdete dál.
Máte otázky o akné, na které jste na blogu nenašli odpověď? Chcete nám něco sdělit? Neváhejte nás kontaktovat.