Akné deník – Týden 9

Jak jsem psala minulý týden, rozhodla jsem se držet detox, abych trochu ulevila svým játrům. Nepiju celý týden. Když si to člověk zdůvodní a spojí si alkohol s beďary, tak není zas tak těžké nepít. Jediná nepříjemnost jsou ty zkoumavé pohledy a otázky „Máme gratulovat?“. Nebo „No jasně, detox, chápu… (mrk)“. Ale ještě bych to chtěla tak dva týdny vydržet, abych viděla, jestli to má nějaký efekt na akné.

Přírodní progesteron

Zároveň jsem začala brát tinkturu z drmku obecného, což je přírodní zdroj progesteronu. U drmku prý změny přijdou třeba až po několika měsících, ale zato jsou pak výrazné. Tak uvidíme, jestli se prokážou informace o estrogenové dominanci jako pravdivé. Každopádně jsem na ně narazila na dalším místě – v knize Doba jedová – Hormony. Koho by problematika hormonů a jejich vlivu na naše zdraví zajímala víc, tak vřele doporučuju především první teoretickou část. Není to úplně lehké čtení. Ale člověku to trochu otevře oči.

Vnitřní rovnováha

Nevím, jestli to taky znáte. Jednou si o něčem přečtete a pak to najednou vidíte všude. Já takhle teď pořád na různých místech narážím na články nebo odkazy na význam psychické pohody na fyzické zdraví. Dokonce i v Době jedové autorka píše, že dokud se nesrovnáte vnitřně, nesrovná se vám ani zdravotní problém, kterého se chcete zbavit. Tak jsem se asi po dvou letech vrátila k rozečtené knize od Louise Hay o afirmacích. Knížka spojuje zdravotní problémy právě s negativními pocity nebo hluboko zakořeněnými problémy. Například akné je důsledek nepřijímání a odmítání sebe sama. Tyto negativní postoje pak radí řešit pomocí pozitivních afirmací. Pořád mám k tomuto tématu trochu skeptický postoj. Ale tak možná to holt musím zkusit a míň přemýšlet.

Další důvod, proč jsem po té knize znovu sáhla, je, že se o mě trochu pokouší depka. Akné se mi nelepší dostatečně rychle, dokonce se mi dělají další pupínky. A přitom se snažím jíst fakt vzorně a šestkrát týdně cvičím… No, nic jiného než vydržet mi stejně nezbývá, takže…jedeme dál na létajících kačeři 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontakt

Do zrcadla se už nedíváte s hrůzou, co uvidíte, nebo abyste si rozhnípali pupínky a pak si za to nadávali. Prostě jenom zkontrolujete, jak vypadáte a jdete dál.
Máte otázky o akné, na které jste na blogu nenašli odpověď? Chcete nám něco sdělit? Neváhejte nás kontaktovat.