Akné deník – Týden 3 a 4

Tak už uběhly čtyři týdny, co jsem začala léčit svoje akné přírodní cestou. Musím upřímně říct, po těch dvou týdnech, kdy jsem zaznamenala docela rozdíly, jsem čekala, že další změny přijdou rychleji. Nebo že budou výraznější. Aktuálně se nacházím ve svém běžném stavu, kdy se něco nezměnilo dost rychle. Takže si říkám, jestli to má cenu. Ale fakt je, že se mi akné lepší, ač pomalu. Zvlášť na jedné straně kolem brady. A navíc se nechci vracet k antibiotikům a tak podobně. Takže prostě vydržím. 🙂

Co je nového

Dokončuju detox podle Mačingové. Docela mě přešly takové ty nutkavé chutě na sladké. A to jsem je měla skoro pořád. Teď slintám maximálně, když jdu kolem cukrárny. Ale že bych si sama vzpomněla na čokoládu, to ani ne. Což je úspěch. 🙂 Akorát manžel zhubnul už šest kilo a já nic. A to do toho ještě každý den cvičím. Život není fér. 😉 Říkám si, že to dělám pro svoje zdraví, ne pro figuru do plavek. Ale stejně jsem doufala, že aspoň něco bych zhubnout mohla.

Úplně jsem zapomněla zmínit, že chodím bez make-upu. Alespoň tedy v Budapešti, kde mě nikdo nezná. Co si budeme povídat, je to snazší. Tím spíš, že jsem většinu času doma. V Praze je to horší. Tam si říkám, co když mě potká někdo z práce? To si budou myslet, že jsem nemocná. 🙂 Ale tak asi je to lepší, že neucpávám póry korektory apod. Ale není to jednoduché. Člověk sice chvílemi zapomene, že nemá všechny pupínky zamaskované. Ale většinu času se dívám, jestli se na moje pupínky někdo nedívá.

Nějak jsem nezvládla cvičit každý den jógu, ale chci ji nějak zakomponovat do svého programu. Narážím teď hodně na informace o hormonální józe, zkusila jsem zatím dvakrát cvičit jógu zaměřenou na hormony a oblast pánve. Ještě zkusím zjistit více informací a dám vám vědět, jestli má cenu se tomu dál věnovat.

Byla jsem taky dvakrát na Omniluxu. Omnilux je v podstatě léčivé světlo, které pomáhá zabíjet bakterie způsobující akné. Taky urychluje hojení, podporuje regeneraci kůže a zvyšuje imunitní systém pokožky. V článku o imunitním systému jsem psala, že akné je v podstatě přemrštěná reakce imunitního systému. Takže cokoliv, co jeho činnost tlumí, může pomoc při léčbě akné. Ničení bakterií žijících v kůži pomáhá taky proto, že imunitní systém nemá najednou co ničit, a složí zbraně, které předtím pálily do kůže a vytvářely zánět. Takže to stojí za vyzkoušení. Je potřeba více sezení za sebou, což jsem kvůli našemu pendlování sem a tam nezvládla. Každopádně se jedná opět jen o léčbu symptomů. Neřeší to problém uvnitř těla, který za akné může.

 

Prémiový rybí hnus

Zásadní věc – začala jsem si ráno dávat lžíci fermentovaného oleje z tresčích jater. Pokud jste četli můj článek o vitamínech a minerálech proti akné, tak víte, že olej z tresčích jater obsahuje vitamíny A a D, které pomáhají proti akné. Ale je to teda síla. Dát si nalačno lžíci jakéhokoliv oleje je s odpuštěním hnus, ale ten rybí, to je prémiový hnus. Vždycky mám připravenou sklenici vody s citronem, abych tu hnusnou pachuť zapila. Ble. Ale co je hnusné, bývá většinou zdravé. Takže od tohohle čekám zázraky! Přinejmenším. 🙂

Doufám, že mi odpustíte demotivující a negativní tón tohoto článku. Holt člověk nemůže čekat zázraky na počkání. Příště už snad vesele 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontakt

Do zrcadla se už nedíváte s hrůzou, co uvidíte, nebo abyste si rozhnípali pupínky a pak si za to nadávali. Prostě jenom zkontrolujete, jak vypadáte a jdete dál.
Máte otázky o akné, na které jste na blogu nenašli odpověď? Chcete nám něco sdělit? Neváhejte nás kontaktovat.