Akné deník – Týden 8

Po nadšení z minulého týdne přišlo vystřízlivění. Ale jen co se týče beďarů. Jinak o střízlivosti nemůže být moc řeč. Máme tu jednu návštěvu za druhou, takže o záminky k oslavám a pití alkoholu není nouze. A jak už víme, nemám zrovna pevnou vůli a nechám se strhnout ostatními. Přece jen jeden panák ne? 😉 Víno piju normálně, ale dala jsem si po dlouhé době gin s tonikem a úplně jsem cítila, jak mi nepříjemně hoří tváře.

Jedu na hormonech

Zároveň nadešly mé dny. Nebojte, nebudu to s vámi rozebírat :). Ale to mi dalo další impuls k pátrání, tentokrát na téma hormony. Asi bych měla vědět, jak funguje moje tělo. Ale o cyklu a hormonech jsem se učila naposledy na biologii na střední. Od té doby spíš jen akceptuju, co přichází.

Ale ponořila jsem se do tématu a připravila jsem pro vás sérii článků na téma akné a hormony. Snad se vám bude líbit a pomůže vám pochopit svoje pupínky. 🙂

Hormony jedou na alkoholu

No a kdo by to byl řekl, ale špatná játra souvisí se špatnými hormony. Když játra nefungují, jak mají, tak nezvládají odbourávat estrogen, který se v těle hromadí a páchá neplechu. Pokud játra navíc pravidelně zaměstnáváte alkoholem jako já, pak nemají na další činnost kapacitu. Proto jsem se rozhodla, že alespoň do poloviny srpna zkusím držet detox. Jsem zrovna v tom věku, kdy je podezřelé, když ženská nepije. Takže očekávám spoustu narážek na téma těhotenství a zkoumavé pohledy na moje břicho. 🙂 Nejtěžší ale bude boj sama se sebou. Samozřejmě nejsem závislá na alkoholu a můžu kdykoliv přestat….ale ta vůle….

Tradičně přikládám srovnání oproti minulému týdnu, ale žádné zásadní změny nehledejte, nejsou.

Acne network

Před necelým týdnem jsem spustila facebookovou stránku Ne akné. Moc bych chtěla poděkovat všem kamarádům za to, že o stránce řekli svým kamarádům a pomohli tak povědomí o blogu rozšířit mezi další čtenáře. Doufám, že se blog dostane k co nejvíce lidem, kteří akné řeší, a pomůže jim nad ním vyhrát.

Taky moc děkuju za vaše zprávy! Je fajn vědět, že nepíšu jen tak do prázdna nebo pro sebe, ale že mě i někdo čte :).

Skin Roller

Dostala jsem od vás tip na přístroj s názvem Skin Roller (nebo Derma Roller). Jedná se o přístroj, který původně vymysleli ve Švédsku a který se postupně v různých variacích a pod jinými jmény rozšířil po světě. Je to v podstatě takový váleček se spoustou malinkatých jehliček. Tímto válečkem si přejíždíte po obličeji. Jehličky mají podporovat tvorbu kolagenu a napomáhat obnově kůže a hojení jizev. Zároveň údajně zlepšují i vstřebávání krémů a sér do kůže. Na internetu jsem našla spoustu kladných reakcí na tento roller. I Petra, která mi o něm psala, ho nemohla vynachválit – po měsíci používání se její akné, kterého se předtím nemohla zbavit, zlepšilo o 70 %. Změny si hned začali všímat a kladně hodnotit kolegové a kamarádi, kteří na její doporučení Skin Roller vyzkoušeli a jsou moc spokojení. (A pro šťouraly  – ne, není to obchodní prodejkyně Skin Rolleru, ale běžná uživatelka).

Na druhou stranu mi zní toto (ač jemné) narušování kůže trochu drasticky a asi bych se bála, jak bude kůže na přístroj reagovat do budoucna. Jsem zastánkyně k léčbě pleti přes léčbu těla. Ale kdo ví, třeba zjistím, že opravdu nic nepomáhá a ještě ráda Skin Roller vyzkouším.

Jako vždy – je na každém, aby zvážil pro a proti a vytvořil si vlastní názor.

Více informací najdete zde:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontakt

Do zrcadla se už nedíváte s hrůzou, co uvidíte, nebo abyste si rozhnípali pupínky a pak si za to nadávali. Prostě jenom zkontrolujete, jak vypadáte a jdete dál.
Máte otázky o akné, na které jste na blogu nenašli odpověď? Chcete nám něco sdělit? Neváhejte nás kontaktovat.